SERWIS WIATROWY SILHOUETTE CUP 2019

Chcemy zorganizować cykliczną, pierwszą w Polsce imprezę sylwetkową, zrealizowaną z dużym zastrzykiem energii, profesjonalną oprawą i mnóstwem pozytywnej zabawy!

18 maja 2019r – Impreza organizowana przez Serwis Wiatrowy przy współudziale Lubelskiego Forum Strzeleckiego w ramach II Pikniku Strzeleckiego z LFS odbywającego się pod Lublinem w miejscowości Nasutów w dniach 17-19 maja 2019r.

Co chcemy zaproponować?
- Rewelacyjna lokalizacja imprezy na zamkniętym terenie z pełną bazą noclegową i cateringową!
- Profesjonalna oprawa muzyczna!
- Równolegle prowadzone konkurencje dodatkowe dla osób towarzyszących i dzieci!
- Niezależne tory i czas rozgrywania zawodów dla kategorii pistoletowych i karabinowych!
- Równe warunki strzelania na każdym z torów!
- Trofea i dyplomy dla laureatów poszczególnych kategorii!
- Obsługa torów prowadzona przez sędziów i wolontariuszy!
- Bogata pula nagród dla zwycięzców i loteria fantowa dla uczestników!
- Patronat medialny i relacje foto/video!
- Po zakończeniu rozgrywki wspólne afterparty! ;)


W ramach II Pikniku Strzeleckiego z LFS w dniu 19 maja odbędą się również Mistrzostwa Lubelszczyzny HFT/FT 2019 – impreza zaliczana do Pucharu Konfederacji Środkowo-Wschodniej!

Trzy dni wspaniałej zabawy na Lubelskiej Ziemi!! Tego nie można przegapić!UCZESTNICTWO

Już niebawem akapit zostanie uzupełniony o konieczne informacje!
Zapraszamy wkrótce!LOKALIZACJA

Logo

Dom Nasutów to miejsce w którym poszanowanie i kultywowanie tradycji spotyka się z różnorodnością i dynamiką współczesnych form wypoczynku. Położenie Domu -wśród malowniczych kozłowieckich lasów -zaplecze noclegowe i sprawdzona, wielokrotnie nagradzana kuchnia, zachęca do dłuższych pobytów. Każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań, znajdzie coś, co pozwoli na oderwanie się od codziennych trosk. Wystarczy wyjechać kilka kilometrów za miasto ...

O KONKURENCJI

Silhouette (z ang. sylwetki) to nic innego jak wycięte z kilkumilimetrowej, stalowej blachy sylwetki zwierząt: kurczak, dzik, indyk i muflon, ustawione na podwyższeniu (półce), na określonych odległościach.

Jedynym zadaniem strzelca jest trafić jednym strzałem każdą sylwetkę strącając ją z półki. Do każdej sylwetki możemy oddać tylko jeden strzał w określonym czasie. Ważnym elementem tej zabawy jest fakt, że wymuszoną postawą strzelecką jest postawa stojąca.

Nauczenie się zasad tej dyscypliny nie stanowi żadnego problemu, jednak zostanie w niej mistrzem to już zupełnie inna sprawa.

Korzenie powstania „silhouette” sięgają początku XX wieku i są kojarzone z meksykańskim rewolucjonistą – generałem Francesco „Pancho” Villa. Był on dowódcą oddziałów plądrujących południowe stany USA. Mówi się, że po jednym z takich wypadów, chcąc podnieść morale swoich podwładnych, ogłosił konkurs na najlepszego strzelca, określając jednocześnie pierwsze zasady strzelania do „sylwetek”. Rywalizacja była na tyle pasjonująca, że takie konkursy strzeleckie spopularyzowały się na całym Dzikim Zachodzie.

W 20 lat później bardzo częste były konkursy strzeleckie, w których strzelało się nie do martwych celów, lecz do żywych kurcząt na odległość 100m. Ciekawostką było to, że na takie odległości strzelano z pistoletów i do dnia dzisiejszego konkurencję rozgrywa się także z broni krótkiej. W drodze ewolucji tych konkursów dodawano następne cele na coraz odleglejszych dystansach. Kolejnymi celami stały się indyki, gołębie i na końcu muflony. Odległości stosowano odpowiednie do rodzaju broni, z jakiej strzelano. Strzelcy używający karabinów dużego kalibru, najodleglejszy cel – owcę/muflona ustawiali na dystansie 500m. W 1948 roku, w Meksyku, po raz pierwszy wykorzystano metalowe figurki zwierząt, by już w 1952 r. rozegrać pierwsze narodowe mistrzostwa Silhouette. Od tego czasu rozpoczęto rozgrywanie regularnych zawodów. Początkowo strzelano z karabinów dużego kalibru, jednak z upływem czasu rozpoczęto rozgrywanie zawodów wykorzystując każdą dostępną broń i odpowiednio do możliwości dostosowywano wielkość figurek i ich odległość od strzelca. W ten sposób w 1987 roku, przy międzynarodowych ustaleniach nowych kategorii, również wiatrówkowicze doczekali się przepisów dostosowanych do możliwości karabinków i pistoletów pneumatycznych.

Obowiązujące przepisy Silhouette dla pistoletów i karabinków pneumatycznych.
Figurki zwierząt na torze są ustawiane na specjalnych półkach (stojakach) w następujących odległościach:

Dla karabinków: kurczak - 18m, dzik - 25m, indyk - 32m, muflon - 39m.
Dla pistoletów: kurczak - 9m , dzik - 12m , indyk - 15m, muflon - 18m.

Wielkość (wysokość) sylwetek:

kurczak - 30mm
dzik - 38mm
indyk - 60mm
muflon - 70mm
Jeden tor składa się z 4 linii (półek) po 5 jednakowych figurek (sylwetek) w każdej, a zawody składają się z dwóch serii po 20 strzałów. Zawodnicy strzelają z klasycznej postawy stojącej bez podpórek.

Najpierw strzelają jedną serię dwudziestu strzałów według kolejności wyłonionej w losowaniu. Drugą serię strzelań rozpoczyna zawodnik, który w pierwszej serii uzyskał najniższy wynik i tak kolejno, aż do tych z najwyższymi wynikami. Czas na strzelenie jednej, dwudziesto-strzałowej serii, to 10 minut. Czas zaczyna być liczony po załadowaniu pierwszego śrutu do karabinka (pistoletu) i po wydaniu przez sędziego komendy do rozpoczęcia strzelania.

Czas nie jest zatrzymywany przy przejściach zawodnika do strzelania kolejnych linii. Za trafioną uznaje się tylko taką figurkę, która w skutek trafienia spadła z belki. Figurka która została obrócona, a nawet przewrócona, lecz nie spadła, nie jest liczona jako trafienie. Za każdą zaliczoną jako trafienie figurkę zawodnik otrzymuje jeden punkt.

Do udziału w zawodach dopuszcza się wszystkie wiatrówki, bez ograniczeń w budowie, w kalibrze 4,5mm, wystrzeliwujące śrut z energią nie wyższą niż 17J. Dozwolone są wszelkie celowniki optyczne w tym lunety i celowniki kolimatorowe oraz przeziernikowe. Zabronione są jednak celowniki laserowe. Dopuszcza się również możliwość regulacji celowników w trakcie prowadzenia konkurencji (czas nie jest zatrzymywany).

Źródło: http://strzelectwoterenowe.pl


PARTNERZY SERWIS WIATROWY SILHOUETTE CUP 2019

LogoLogo

Logo

Kontakt:

KONTAKTNASZE AUKCJE
NASZE PORTALE
DANE ADRESOWE

Marka Serwis Wiatrowy jest własnością firmy:

TECHNIKA Pawlak
NIP: 713-298-03-70
24-220 Niedrzwica Duża
ul.Bełżycka 93

WYDARZENIA
PŁATNOŚCI

Numer konta bankowego:

Bank Millenium
20 1160 2202 0000 0002 1182 8462
Dawid Pawlak
24-220 Niedrzwica Duża
ul.Bełżycka 93TAGI
Marka SERWIS WIATROWY jest własnością firmy Technika Pawlak.
start